Fakty o marihuanie i alkoholu. Która używka bardziej szkodzi naszemu zdrowiu?

Co jest bardziej szkodliwe? Marihuana czy alkohol?

Alkohol jest częstszą przyczyną śmierci niż marihuana

30722 Amerykanów w roku 2014 zmarło z przyczyny związanej z alkoholem. Nie odnotowano jednak żadnego zgonu związanego z marihuaną. Inne badania trwały przez szesnaście lat. Były przeprowadzone na grupie sześćdziesięciu pięciu tysięcy osób. Badania te wykazały, że osoby palące marihuanę wcale nie są bardziej narażenie na śmierć niż osoby, które nie palą trawki.

Kolejny fakt mówi nam, że marihuana nie uzależnia. Zbadano osiem tysięcy osób pomiędzy 15 i 64 rokiem życia. Spośród osób, które próbowały marihuany, około dziewięciu procent pasowało do uzależnionego profilu. Z kolei w grupie pijącej alkohol odsetek ten już wynosił 15 procent.

Marihuana przyspiesza tętno w krótkim czasie, a alkohol obniża znacznie tętno. Może to być bardzo niebezpieczne dla pracy naszego serca. Z kolei whisky czy też lampka wina poprawiają znacznie krążenie.

Czy alkohol wywołuje nowotwory?

Żadne spośród przeprowadzonych dotychczas badań nie udowodniło, że palenie marihuany wywołuje nowotwory przełyku oraz gardła, płuc oraz głowy. Zaś w przypadku picia jest inaczej. Ryzyko jest bardzo zauważalne. Jedno z badań potwierdziło to. W rezultacie został opublikowany apel do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, aby zmniejszyli spożycie alkoholu.

Musimy mieć świadomość, że obie używki są związane z ryzykiem podczas prowadzenia samochodu, ale alkohol zdecydowanie bardziej. Oczywiście niebezpiecznie kieruje się pojazdem, zarówno po wypaleniu marihuany, jak i także po spożyciu alkoholu. Jeśli określić byśmy mieli, co wiąże się z większym ryzykiem, to jest to na pewno alkohol.

Wiele badań także potwierdza związek alkoholu z przemocą w domu. Jeśli chodzi o marihuanę, to nie ma takich wyników. Nie ma oczywiście dowodów, że marihuana czy też alkohol składa automatycznie do przemocy, jednak są takie badania, które wskazują na powiązania stanu alkoholowego upojenia z zachowaniami agresywnymi.

Przeczytaj więcej na Cbdolejki.com.pl

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *